tavasz.jpgElődeink jelentős része az Újév ünnepét a tavaszi napforduló idején , március 20 - 22 között tartotta. A január elsejei időpont csak néhány száz éves, új szokás. Azok, akik hisznek az ősi hagyományokban, megértik, hogy ezt a régi ünnepünket is vissza kell hozni a feledésből, mert része ősi múltunknak. Meg lehet tartani mindkét évfordulót - úgy a januárit, mint a márciusit, - mert így nem szegényedik, hanem gazdagodik a néphagyomány.Keleten több országban ezt teszik. Többek között Tibetben,Kínában, Japánban és sok más helyen - megünneplik saját ősi újévüket, és megünneplik a nyugatról hozzájuk került január elsejét is. Az évek számával ugyanez a helyzet, számon tartják a régit, és hivatalosan használják az újat.

 Az Ősmagyar Egyház felfogása szerint a Krisztus születése utáni 2011 - es év megfelel az ősi magyar 8011 - nek. A tudomány mai állása szerint ez az időpont az, melyből megbízható adatok léteznek Kárpát - medencei írásbeliségünk meglétére. Újabb felfedezések ezt természetesen még kedvezőbben módosíthatják. Létezhet régebbi időpont is. Jelenleg a 8011 az ésszerű állomás.

 Köszöntő

Ez év reggelén
minden jót kívánok
Ahová csak nézel,
nyíljanak virágok!
Még a hó felett is
virág nyiladozzon,

Dalos madár zengjen
minden rózsabokron!
Minden szép, minden jó
legyen mindig bőven,
mindig Szálljon áldás rátok
ebben az új évben!

Népköltés 

tavasziébredés

Csók István - A Tavasz ébredése

 

000.png