szetely.pngMindenkinek szüksége van nyugalomra, csendre, s egy helyre, ahol ezt a nyugalmat megtalálja. Egy szentélyre, ahol rendezheti gondolatait, ahol feltöltheti magát alkotó erővel. Ahol lelkét megtisztíthatja a salaktól, ahol közelebb kerül önmagához és a Mindenhatóhoz. E szentély lehet egy kápolna, vagy csendes templom, lehet egy szoba, (különösen jó, ha ott házi oltár is van). Lehet a kerti pad, vagy az erdei sétány, a hegytető, vagy patak partja.Egy hely, ahol megnyugszik a lélek, ahol lehet szemlélődni, imádkozni, elmélkedni, gondolkodni, Egy hely, ahol megnyugszik a lélek, ahol lehet szemlélődni, imádkozni, elmélkedni, gondolkodni,  vagy énekelni.A teljes csend, vagy egy lélekemelő zeneszám, egy szép vers, egy jó könyv, vagy madárdal, patakcsobogás, vagy lombok suttogása segítheti a „szertartást”.   

Az így eltöltött időszak áldást hoz magával az egész környező világra.

Orosz László

 

000.png